colak-turkiyeÇolak Yapı olarak; tadilat, seramik uygulama, alçı ve boya, dış cephe mantolama, kapı ve pencere sistemleri, doğal taş uygulamaları, kartonpiyer ve asma tavan, elektrik ve su tesisatı, zemin kaplamaları, mutfak dolapları satış ve uygulama hizmetleri ayrıca boya badana, stropiyer, kartonpiyer, alçı, alçıpan, asma tavan, yağlı boya, silikonlu boya, plastik boya, duvar kağıdı, saten boya hizmetleri vermekteyiz.

Uygulama yapılacak yere ücretsiz keşif hizmetimiz mevcuttur. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her noktasına profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz. Müşterilerimizinde desteği ile teknolojik gelişmelere ayak uydurarak sizlere daima en iyisini ve kalitesini sunmaya özen göstermekteyiz. “Kaliteli iş, memnun müşteri, yeni sipariş” prensiplerini kabullenerek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Deneyimli ustalarımız sizlerin ihtiyacı olan Doğal taş, traverten ve harman tuğla çeşitliği ile satış, proje ve uygulama konusunda sizlerin taleplerine uygun olarak ölçüm ve projelendirme ile gerçekleştirir.

Doğal Taş

Doğal Taş

Doğal taş uygulaması yaparken dikkat edilecek hususlar nelerdir?
Mimari tasarım ve dekorasyonlarınızda kullanacağınız dekoratif doğal taşlar uygulanırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları şunlardır;

  • Uygulama yapılacak zemin yada duvar yüzeyi düzgün olmalıdır.
  • Kullanacağınız alana ve doğal taşa göre uygun ve kaliteli yapıştırıcı malzemesi seçilmelidir.
  • Doğal taş uygulaması yapmış özenli bir usta seçilmelidir.
  • Taşın kesileceği yerler önceden hesaplanmalı, kaplama ve/veya döşeme uygulamasına buna göre başlanmalıdır. Böylece doğal taşlardan verilecek fireler azalmış olur.

En çok kullanılan ürünlerimizden traverten patlatma doğal taşlar veya eskitme traverten doğal taşlar duvar yada zeminlere kaplama ve döşeme yaparken kullanacağımız taş yapıştırıcı kimyasal bilinen marka ve beyaz renkli olursa taşın üzerine çıkacak olası taş yapıştırıcı lekesi gri renkli taş yapıştırıcılara göre daha az belirgin olur.

dogal-tas-uygulama

Doğal Taş Uygulama

Traverten mermer doğal taşlara dolgu yaparken taşın rengine göre, bahama bej derz dolgusu, bej renkli traverten patlatma ve dolgulu traverten döşeme veya kaplama malzemelerine uygundur.
Eskitme traverten doğal taşlar için ise beyaz derz dolgusu içerisine katılacak gri dolgu ile traverten eskitme taşın rengine uygun kırık beyaz rengi yakalanabilir.