colak-turkiyeÇolak Yapı olarak; tadilat, seramik uygulama, alçı ve boya, dış cephe mantolama, kapı ve pencere sistemleri, doğal taş uygulamaları, kartonpiyer ve asma tavan, elektrik ve su tesisatı, zemin kaplamaları, mutfak dolapları satış ve uygulama hizmetleri vermekteyiz.

Uygulama yapılacak yere ücretsiz keşif hizmetimiz mevcuttur. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her noktasına profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz. Müşterilerimizinde desteği ile teknolojik gelişmelere ayak uydurarak sizlere daima en iyisini ve kalitesini sunmaya özen göstermekteyiz. “Kaliteli iş, memnun müşteri, yeni sipariş” prensiplerini kabullenerek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Seramik Uygulama Nasıl Yapılır?

yapi-kimyasal

Seramik Uygulama

Uygulama esasları fayans üzerine fayans yapılır mı? Yapılır ama öncelikle zemin hazırlığı yapmak gerekmektedir. Seramik uygulama kalebodur uygulama olarak da bilinir.

Fayans Seramik Uygulama

Fayans Uygulama

Öncelikle fayans üzeri küçük ufak kırıklar şeklinde fayanslara iz yapılmalıdır ki uygulanacak olan kalekim eski fayanslara iyice bilişim sağlaması için bir kat astar beyaz kalekim uyguladıktan sonra zemin hiç fayans yapılmamış hale getirilmektedir yapılan beyaz astar kalekim en az 24 saat kurumaya bırakılmalıdır. Astar kuruması sonrası fayans uygulaması kendi kalekim ile önce duvara taraklı malasıyla tarayarak çekilmelidir. kalekim çekilmesi sonrası hemen arkasından başlanacak olan alanın zemin dibinden alt tarafına mastar koyularak ilk boy atılımı sonrası teraziye alınarak başlanmalıdır. Başlayışın bitiş tarafın tavan dibinde olmalıdır ki kesik olan parçalar tavan dibinde kalmalıdır tavan dibinde kalan kısa parçalar gerektiğinde asma tavan ya da kartın piyerle gizlenebilir.

Seramik Uygulama

Seramik Uygulama

Fayans uygulaması tamamlandıktan sonra derz uygulaması için en az 24 saat basılmamalı yıkanmalıdır seçilecek olan derz isteğe bağlı fayans rengine göre değişmektedir. Fayans derzi ne koyu ne sıvı orijinal kıvamında olmalıdır. Derzin çekimi nasıl uygulanır derzi su ile karıştırarak macun kıvamına getirilmeli ve sonrasında fayansın üzerine bol miktarda yayarak dökülür. Fayans üzerinde ek bileşim yerlerine iyice yedirerek yayılır kuruma süresinden sonra çok fazla sulu olmayan singerle fayans üzerine yapışan derz dolgu malzemesi silinerek temizlenir ancak fayans derz aralıkları boşatılmamasına dikkat edilmelidir.

 

Kalebodur Ustası

Kalebodur ustası ihtiyaçlarınızı en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla karşılıyoruz. Kalebodur Ustası ihtiyaçlarınız için usta talep formunu doldurabilirsiniz.

Fayans Ustası

Fayans ustası ihtiyaçlarınızı en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla karşılıyoruz. Fayans Ustası ihtiyaçlarınız için usta talep formunu doldurabilirsiniz veya ücretsiz keşif talep formunu doldurabilirsiniz.

Seramik Ustası

Seramik ustası ihtiyaçlarınıze en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla karşılıyoruz. Seramik Ustası ihtiyaçlarınız için usta talep formunu doldurabilirsiniz.